2015/10/28

تنها انقلاب است که کره زمین را نجات می­دهد


مردم هزار هزار به پاریس می‌­آیند تا خشم خود را فریاد کنند. خشم علیه کنفرانسی که همگی می­دانیم هیچ راه حل واقعی برای بحرانی که کره زمین با آن روبروست ارائه نخواهد کرد. اگر می­خواهید به منافع قدرت­مدارانِ جهان پی ببرید، به جلسات مقدماتی کنفرانس 21 نگاه کنید؛ به برنامه ­ی ضعیف و عوام­فریبانه ­ی اوباما برای تقلیل نشت کربن در آمریکا، به سکوت مرکل در مقابل تقلبی که در تست­‌های آلودگی خودروها انجام شده، به مجاز شمردنِ فرکینگ در دریای شمال، به ادامه‌ی قطع درختان جنگل­‌های باران­ زا، به دستگیری شرکت کنندگان در تظاهرات علیه حفاری­‌های کمپانی شل در قطب شمال و قتل مبارزان طرفدارِ محیط زیست در کشورهای مختلف. مصرف مقادیر عظیمی از سوخت فسیلی توسط ارتش­‌های همین قدرت­ها صورت می­گیرد. قدرت­‌هایی که در مورد «بحران پناهجویان» فریاد و واویلا سر داده‌­اند و این بحران را به همه چیز ربط می‌­دهند مگر به جنگ­‌های خونینی که خود به راه انداخته­‌اند و مردم را آواره و بی­‌خانمان کرده ­اند.

این وضعیت به خودیِ خود تغییر نمی­‌کند. باید برخیزیم و متوقفش کنیم. سرمایه ­داری خود را «سبز» نمی­کند. رهبران سیاسی دولت­‌هایی که در نشست پاریس حضور دارند نیز هرگز بر خلافِ منافع و نیازهای اساسی نظام سرمایه‌­داری عمل نخواهند
کرد، حتی با وجود اینکه می­دانند این کار به معنی ادام‌ه­ی تخریب محیط زیست و رنج میلیون‌­ها انسان دیگر خواهد بود. حافظانِ سیاسیِ نظام سرمایه­‌داری همان کسانی هستند که رقابت­‌های نظامی و جنگ­‌های خونین را با هدف تحکیم و گسترشِ امپراطوری‌­های­شان مدیریت می­کنند.

ما به یک جنبش انقلابی نیاز داریم که در مقابل تمامی جنایات و بی­‌عدالتی­‌هایی که این سیستم مرتکب می‌­شود بایستد و تغییرات آب و هوایی را متوقف کند. جنبش مقابله با نابودیِ کره­‌ی زمین باید بخشی از یک راه حل انقلابی واقعی باشد. باید جنبشی باشد که هم در مقابلِ سرمایه­‌داری مقاومت کند و هم از منطق این نظام که مانعِ به کارگیریِ جدی، همه‌­جانبه و وسیعِ آلترناتیوها و فن­آوری­‌های سبز می­شود، گسست کند.

ما به هیچ وجه نباید اعوجاجی را که سرمایه­‌داری نصیبِ این جهان کرده و فلاکتی را که هر روز بر سر مردم آوار می­کند، تحمل کنیم. ما باید نیروی انقلابی شویم که هدفش ایجاد دنیایی نوین است. دنیایی که به بحران آب و هوایی و همه­‌ی مشکلاتِ اجتماعی رویکردی متفاوت خواهد داشت و منافع نوع بشر را در نظر خواهد گرفت. ما دنیایی برای فتح پیشِ رو داریم.

پاییز امسال ما در تظاهرات و سایر فعالیت­‌هایی که حین 21مین کنفرانسِ سازمان ملل متحد در مورد محیط زیست که در پاریس و شهرهای دیگر برگزار می­شود، حضور خواهیم داشت. به ما بپیوندید!

این نظام جنایتکار کره‌ی زمین را به نابودی می­کشاند! تغییر این نظام در گرو انقلاب است!


با ما تماس بگیرید: planet.resistance@gmail.com

اشتراک گذاری

فعلن هیچ دیدگاهی برای " تنها انقلاب است که کره زمین را نجات می­دهد"