بر اثر آلودگی هوا هر دو ساعت یک نفر در تهران می‌میرد


به گفته رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران در هر ۲ ساعت یک نفر در این شهر به دلیل آلودگی هوا می‌میرد. معصومه آباد می‌گوید، در سال ۱۳۹۳ سه هزار شهروند تهرانی بر اثر آلودگی هوا جانشان را از دست داده‌اند.
معصومه آباد، رئیس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر تهران در نطق پیش از دستور جلسه علنی شورای شهر، با ارائه گزارشی به میزان بالای آلودگی هوای پایتخت پرداخت و از مرگ شهروندان تهرانی بر اثر آلودگی هوا سخن گفت.
بر پایه صحبت‌های او در سال گذشته‌ی خورشیدی ۳ هزار شهروند تهرانی بر اثر آلودگی هوا جانشان را از دست داده‌اند و در حال حاضر نیز هر دو ساعت یک نفر به دلیل آلودگی هوا در تهران می‌میرد.
از سال‌ها پیش به دلیل آلودگی هوای شهر تهران، طرحی موسوم به طرح کنترل ترافیک اجرا شد و محدودیت‌های زیادی برای تردد خودروها در مرکز پایتخت صورت گرفت.
بیش از یک دهه پیش و با افزایش آلودگی هوای تهران، شهرداری طرح جدید با نام طرح "تردد زوج و فرد" خودروها را در مقیاسی وسیع‌تر علاوه بر طرح کنترل ترافیک قبلی به اجرا گذاشت. بر پایه‌ی این طرح، بر مبنای زوج یا فرد بودن آخرین رقم پلاک خودرو امکان تردد در روزهای زوج و فرد در محدوده طرح زوج و فرد ترافیک وجود داشت.
معصومه آباد با انتقاد از اجرا نشدن برنامه‌های پیش‌بینی‌شده در زمینه حمل و نقل شهری پایتخت افزود که مصوبات قبلی این شورا اجرا نشده و باید فکری اساسی صورت بگیرد تا این عقب‌ماندگی‌ها جبران شود.
از دید او تنها راه نجات هوای تهران توجه جدی به مصوبات شورای شهر تهران در این زمینه است. بر اساس گزارش وزارت بهداشت در سال ۱۳۹۲ هم آلودگی هوا باعث مرگ بیش از ۴ هزار و ۴۰۰ نفر شده بود.

فعلن هیچ دیدگاهی برای "بر اثر آلودگی هوا هر دو ساعت یک نفر در تهران می‌میرد"